Історія

01Чернівецька обласна організація фізкультурно-спортивного товариства “Динамо” заснована 28 березня 1946 року згідно наказу центральної ради Всесоюзного фізкультурно-спортивного товариства “Динамо” № 189 від 28.03.1946 року.

За роки своєї діяльності динамівці Буковини зробили вагомий внесок у розвиток фізичної культури і спорту в Україні і зокрема на Буковині. Чернівецька обласна динамівська організація за своїми фізкультурно-спортивними здобутками посідає одне з провідних місць серед спортивних товариств області.

Завдяки спільній роботі з правоохоронними відомствами області, назважаючи на скрутний економічний стан, в обласній організації “Динамо” не припинились заходи спортивно-масової та фізкультурно-оздоровчої роботи в колективах фізичної культури, які проводяться згідно цільової комплексної програми “Фізичне виховання — здоров’я нації”, а також відповідно до єдиного спільного з правоохоронними відомствами Буковини календарного плану спортивно-масових заходів зі службово-прикладних та масових видів спорту, за програмою обласної спартакіади і спортивних ігор. Йде підготовка і прийом державних тестів і нормативів фізичної підготовленості населення України. Починаючи з початку 90-х років в області стало традицією проводити меморіали пам’яті загиблих при виконанні службових обов’язків працівників правоохоронних органів. На меморіал запрошуються члени їх сімей, тут же проводяться підсумки річних змагань “Кращий за професією”, проводяться спортивні змагання з таких видів спорту, як міліцейське триборство, волейбол, гирьовий спорт, легкоатлетичний крос, перетягування канату, товариські зустрічі по футболу зі збірними командами поліції та прикордонниками Румунії. Загалом у змаганнях беруть участь понад 20-25 команд.

Традиційними стали щорічні спартакіади (зимова, літня, спартакіада “Здоров’я”) серед команд колективів фізичної культури із військово-прикладних та масових видів спорту, за програмою яких проводяться також змагання у первинних організаціях. За роки незалежності України переможцями обласних динамівських спартакіад і спортивних ігор неодноразово виходили команди колективів фізичної культури УМВС в Чернівецькій області, УСБУ області, прикордонного загону м. Чернівці, Вадул-Сіретської митниці, податкової міліції. Спільно з УМСУ у Чернівецькій області проводяться змагання з міліцейського триборства пам’яті л-та міліції Сергія Габи. На спортивній базі Чернівецького прикордонного загону залученої молоді міста з легкоатлетичного кросу у військовій формі. Цікаво проходять змагання з міні-футболу на честь професійного Дня працівника служби безпеки України. В обласній організації приділяється велика увага розвитку як великого футболу, так і міні-футболу. В далекі 60-70 роки на базі облради “Динамо” більше 10 років була футбольна команда “Динамо”, яка виступала у 2-й лізі, а потім в 1-й лізі майстрів чемпіонату України. В даний час футбольна команда “Митник” Вадул-Сіретської митниці є чемпіоном області, володарем Кубку та супер Кубку області, бере участь у змаганнях на Кубок України та у чемпіонаті України серед аматорських колективів. На базі обласної організації “Динамо” створена міні-футбольна команда “Меркурій”, яка 2006-2007 рр. Зайняла перше місце в другій лізі чемпіонату України, а в цьому році виступала в 1-й лізі і зайняла 4 місце.

В структурі обласної організації “Динамо” є спортивний комплекс, що включає в себе спортивний ігровий зал, два борцівські зали, зал атлетичної гімнастики, літні спортивні площадки; стрільбище “Динамо”, яке включає в себе галереї для стрільби на 25м, 50м, 250м по 12 місць для проведення стрільб, медико-оздоровчий комплекс, площадки для ігор у волейбол, баскетбол, теніс; футбольне поле та озеро.

На сьогоднішній день обласна організація об’єднує 16 колективів фізкультури та 14 груп фізичної культури, в які входять понад 6 тис. членів товариства “Динамо”. Фізкультурно-масову, спортивну і оздоровчу роботу в колективах проводять 184 громадські фізкультурні кадри, в т. ч. 34 чол. З рукопашного бою і 82 чол. З фізичної підготовки, які добре підготовлені обласною радою.

В Чернівецькій обласній організації приділяється велика увага розвитку великого спорту. Так, в обласній організації на сьогоднішній день тренуються чотири заслужених майстри спорту України

Залишити коментар