Успіхи буковинських динамівців у 2016 р.

Про те, яким був сезон-2016 для буковинського «Динамо», наша розмова із заступником голови Чернівецької обласної організації ФСТ «Динамо» України Віктором Верешком.

Верхівку успіхів буковинського «Динамо» у спорті вищих досягнень всі знають – це дві учасниці Олімпійських ігор. А чим ще живе динамівський осередок?

Звісно, ми проводимо різноманітні заходи серед співробітників структур, які входять до товариства «Динамо», у тому числі обласну «Динаміаду», тобто Спартакіаду обласного осередку «Динамо».Olimp-provody-Vereshko-Sichenikova

За програмою динамівської Спартакіади, зокрема, до Дня футболу 29 квітня провели змагання з міні-футболу, в яких взяли участь 10 команд. У змаганнях з легкоатлетичного кросу 21 травня в парку ім. Т. Шевченка у нас було 62 учасника. Ще один легкоатлетичний крос ми провели 9 вересня, учасників було приблизно стільки же. Змагання зі стрільби з табельної зброї в залік Спартакіади відбулися 22 жовтня у тирі ГУ Національної поліції в Чернівецькій області по вул. Чайковського.

Окремо проводимо чемпіонати обласного осередку «Динамо» з різних видів спорту. Волейбольні команди змагались 9 квітня, панкратіон і стрільба з лука відбулись 2 вересня. Понад 80 спортсменів взяли участь у Відкритому Чемпіонаті нашого осередку з панкратіону, який відбувся 17 грудня.

Активно долучаються динамівці і до інших спортивно-масових заходів, які відбуваються у Чернівцях та області. Найбільш масово, напевно, наші співробітники долучились до Бігу Миру, який відбувся 21 травня.

Про які успіхи, крім зіркових олімпійців, варто згадати, оглядаючись на сезон-2016?

Якщо говорити про олімпійські види, то у нас непогано виступає прикордонник Сергій Дуган. У 2016 р. він став бронзовим призером чемпіонату України з кросу в Цюрупинську на дистанції 3 км. На Кубку України Сергій був четвертим на не олімпійській дистанції 3000 м, а на «Динаміаді» з кросу в Ужгороді у травні здобув «бронзу». Там же, в Ужгороді, ігор Маринюк виборов перемогу в кросі.

Але найбільше успіхів у вас у не олімпійських єдиноборствах?

Так, у нас успішно працюють тренери з рукопашного бою та універсального бою – Іван Штефюк та з панкратіону – Петро Горюк. Обидва не так давно стали заслуженими тренерами України. До слова, за підсумками 2016 р. наш обласний осередок «Динамо» у комплексному заліку серед не олімпійських видів по найменшій третій групі областей розташувався на другому місці після Сумщини.

То які успіхи записали до свого активу буковинські не олімпійські єдиноборці у 2016 р.?

Розпочнемо з рукопашного бою, який серед цих єдиноборств у нас найдовше розвивається. У Бельгії на чемпіонаті Європи Анатолій Жураківський став переможцем у категорії до 70 кг, Сергій Раков здобув «срібло» (90 кг), Михайло Головач став бронзовим призером (85 кг). Група наших «динамівців» стали переможцями та срібними призерами командного Кубку України з рукопашного бою. На Кубку Президента України з рукопашного бою у Києві титулований Тарас Мандрик здобув «срібло»,  як і Сергій Раков.

На «Динаміаді» з рукопашного бою у Харкові Сергій Раков (90 кг), Іван Зварич (70 кг) стали переможцями, а Тарас Мандрик став срібним призером у своїй категорії.

У панкратіоні Юрій Черкалюк здобув на чемпіонаті світу в Грузії 1 та 3 місця у двох номінаціях. Юрій Чижевський там же у Грузії став ч чемпіоном світу у номінації традішин. У молодіжній номінації Кирило Морару (1998 р.н.) став бронзовим призером.

Відповідно до офіційної інформації від тренерів з панкратіону, Микола Никифорюк (1998 р.н.) став третім на юніорському чемпіонаті світу 29.09.2016 р. у Білорусі.

На чемпіонаті Європи у Будапешті (Угорщина) Юрій Черкалюк став переможцем, а Юрій Чижевський та Олександр Доскальчук – срібними призерами.

Вдало виступили наші спортсмени і в універсальному бою. На чемпіонаті Європи в Чорноморську Одеської області Сергій Раков виграв «золото» і в класиці, і в лайті.

Але буковинські динамівці виступають не лише в єдиноборствах у не олімпійських видах…

Так, виступають. Згаданий вище Сергій Дуган на «Динаміаді» у Черкасах у червні був другим у службовому двоборстві, це крім названих легкоатлетичних кросових успіхів. Валентин Житарь у гирьовому спорті посів 2 місце у своїй категорії. Юрій Тумак у змаганнях зі спортивного орієнтування у квітні в Луцьку також здобув «срібло».

Які плани буковинського «Динамо» на 2017 рік?

Постараємось проводити наші традиційні динамівські змагання, звісно, треба брати участь у Всеукраїнській «Динаміаді» (як би не складно було вишукувати кошти на ці поїздки). І будемо старатися, загалом, пожвавити спортивно-оздоровчий рух у лавах буковинських динамівців. Робитимемо все, що в наших силах і можливостях.