Динамівські нагороди на Євро-2016 з панкратіону

Серед буковинських призерів чемпіонату Європи з панкратіону 2016 р., який відбувся у Будапешті (Угорщина), є і двоє представників чернівецького “Динамо” – Юрій Черкалюк та Юрій Чижевський.

Після чемпіонату Європи 2016 з панкратіону, як і після інших змагань, голова Чернівецької обласної федерації з цього виду спорту Ігор Наконечний розповів місцевій пресі про здобуті нагороди.

За його словами, Україна вкотре стала першою у загальнокомандному заліку, а 9 представників Буковини 2016-pankration-sportbuk.com-3-copyздобули на Євро-2016 у Будапешті (Угорщина) 10 нагород.

Ніхто з журналістів не ставив під сумнів цю інформацію, бо ж Наконечний – поважна особа, завідувач кафедрою на факультеті фізичної культури і здоров’я людини ЧНУ ім. Ю. Федьковича, старший тренер молодіжної збірної України, а тепер ще й депутат Чернівецької міської ради (від «Народного контролю»).

Що змусило повернутися до теми Євро-2016 з панкратіону? Сигнал від одного з тренерів з олімпійського виду спорту, який критично висловився на адресу SportBuk.com за те, що ми не розміщуємо повну інформацію про міжнародні змагання з панкратіону, включаючи протоколи, і порадив проаналізувати протоколи якраз цьогорічного чемпіонату Європи. І друге – це те, що Ігор Наконечний під час сесії міської ради 2.09.16 пролобіював виділення 150 тис. грн. (просив 250 тис.) на поїздку чернівецьких спортсменів на чемпіонат світу з панкратіону (30.09-2.10.16, Тбілісі, Грузія).

По-перше, збірні України на чемпіонати Європи та світу відряджає профільне міністерство або відповідні національні федерації. Місцеві органи виконавчої влади і самоврядування навіть не мають таких повноважень. Міська рада може виділити кошти для підготовки та участі збірних міста у чемпіонатах і кубках області та України (якщо регламент передбачає участь і збірних міст).

По-друге, абсолютно нелогічно виділяти кошти на неолімпійський вид спорту в той час, як поза плановими асигнуваннями міська рада не надала подібної фінансової допомоги навіть найбільш пріоритетним олімпійським видам спорту, чиї представники захищали честь Чернівців, області та України на Олімпійських іграх. Є ж якась спортивна ієрархія, є пріоритети, які враховують, зокрема, статус видів спорту (зрозуміло, що олімпійські види в будь-якому разі є більш пріоритетними, ніж неолімпійські), їх здатність ефективно поєднувати підготовку спортсменів високого класу, які можуть пробитися на Олімпійські ігри (або Всесвітні ігри – для неолімпійських видів) та масове залучення населення до оздоровчих занять спортом і т.п.

Звісно, попри те, що панкратіон не входить ні до програми Олімпійських ігор, ні до програми Всесвітніх ігор серед неолімпійських видів, Ігор Наконечний може, мабуть, апелювати тим, що панкратіоністи вже не один рік привозять багато нагород з чемпіонатів Європи та світу.

Ось тут ми прислухались до поради-претензії нашого читача-тренера і спробували знайти в інтернеті протоколи нещодавнього чемпіонату Європи (у більшості видів спорту протоколи змагань навіть скромнішого рівня оперативно розміщуються в інтернеті на сайті змагань або відповідних федерацій). І ми знайшли протоколи Євро-2016 на сайті, який об’єднує різні види єдиноборств, – unitedworldwrestling.org. Але там нас чекало цілковите розчарування.

Один названий Наконечним чемпіон (Черкалюк) чомусь там взагалі не фігурує (!), можливо, неякісно розмістили дані на тому сайті, але, тим не менше, дивно;

у трьох інших чемпіонів в їх категоріях фігурує лише по одному учаснику або учасниці (!);

у одного нашого срібного призера в категорії було 2 учасника (!);

у двох бронзових призерів в категорії було по 3 учасників;

один наш срібний призер змагався у категорії з 4 учасниками (всі призери, зрозуміло); Чижевський у своїй категорії серед 4 учасників виборов одне «срібло» і одну «бронзу»;

Скидан виборов 1 місце у своїй категорії, випередивши двох суперників (їх було 3, у т.ч. ще 1 з Чернівців, і 1 з Молдови)…

Подивіться протоколи, там немає жодної номінації, в якій фігурувало би більше учасників, ніж було медалей! (У панкратіоні розігруються 2 бронзові медалі і по одній срібній та золотій, тобто в кожній категорії є 4 призових місця). А у більшості категорій учасників було менше, ніж нагород (призових місць)!

Зате ми виявили і одну «зайву» медаль, порівняно з тим, що розповів Наконечний: Калинчука він назвав лише в контексті «срібла» серед юніорів, а хлопець, відповідно до знайдених протоколів, був і третім серед трьох у дорослій номінації.

Ось як виглядає повна статистика виступів буковинських спортсменів на Євро-2016 з панкратіону:

дорослі

Юрій Черкалюк (“Динамо”) – 1 місце (в протоколах на сайті чомусь цього результату немає)

Роман Скидан – 1 місце (Traditional, 77 кг, 3 учасників у категорії, у т.ч. 2 з України, 1 з Молдови)

Анна Беженар – 1 місце (Traditional, 53 кг, 1 учасниця в категорії!)

Єльвіра Пославська – 1 місце (Traditional, 58 кг, 1 учасниця в категорії!)

Юрій Чижевський (“Динамо”) – 2 місце (Elit, 92 кг – 4 учасники, у т.ч. 2 з України, 1 з Молдови, 1 з Росії, всі – призери!) та 3 місце (Traditional, 92 кг, 4 учасники, у т.ч. 2 з України, 2 з Молдови)

Денис Семенюк – 2 місце (Traditional, 71 кг, 4 учасники в категорії, у т.ч. 2 з України, 1 з Молдови, 1 з Азербайджану)

Микола Калинчук – 3 місце (Traditional, 77 кг, 3 учасників, у т.ч. 2 з України, 1 з Молдови)

юніони

Ігор Пандрак – 1 місце (Traditional, 18-19 років, 92 кг – 1 учасник в категорії!)

Микола Калинчук – 2 місце (Traditional, 18-19 років, 84 кг – 2 учасника в категорії!)

Сергій Бабин – 3 місце (Traditional, 18-19 років, 84 кг, 3 учасників)

Джерело: https://unitedworldwrestling.org/sites/default/files/media/document/event/results/results_06_budapest.pdf

Чому ж, цікаво, Ігор Юрійович не розказував на прес-конференції про ці цікаві «особливості» наших успіхів на чемпіонаті Європи?.. Чи, може, це на unitedworldwrestling.org щось наплутали? Сподіваємось, Ігор Наконечний зможе роз’яснити цю ситуацію.

А до керівництва профільного міністерства, у свою чергу, ми звертаємось публічно з проханням роз’яснити, чи мають місцеві органи виконавчої влади і самоврядування повноваження відряджати збірні команди України на чемпіонати Європи та світу і виділяти кошти на відповідні відрядження?..

Георгій МАЗУРАШУ, SportBuk.com,
у 2005-08 рр. керівник обласного спорту

***

Панкратіон: Україна з буковинцями у складі виграла Євро-2016 (фото, відео)

***