Легка атлетика: Динамівку Наталку Лупу білоруска «штовхнула з п’єдесталу» у фіналі чемпіонату світу

Медальна розв’язка у фіналі чемпіонату світу в приміщенні 2014 в Сопоті (Польща) на 800-метрівці склалась невдало для чинної чемпіонки Європи Наталки Лупу – не без «допомоги» суперниці з Білорусі новоселицька чернівчанка на останніх метрах дистанції майже зупинилась…

Фінальний забіг розпочався доволі швидко. Вперед одразу вийшла американка Прайс. Наталія Лупу 140309-WC-800-final-Lupu-problema-7!-sportbuk.com(04.11.1987, Чернівці/Новоселиця, ШВСМ, СК «Гешко», тренери – Анатолій Якимчук, Володимир Степанов, офіційний партнер – готель «Буковина») розпочала теж доволі швидко (можливо, навіть трохи зашвидко для її звичайної тактики бігу). Потім трохи збавила темп і фактично вела другу групу бігунок. А за 300 м і за коло до фінішу буковинка була на «звичній» для її успішної тактики останній позиції. Наталка контролювала ситуацію і на останній віраж увійшла вже в боротьбі за найвищі місця (правда, пробігаючи знову «зайві» метри по другій доріжці). Динаміка її фінішного спурту виглядала так, що мінімум медаль, а швидше «срібло», мала би Україна отримати. Але якраз коли Наталка обганяла Марину Арзамасову, білоруска, як свідчить перегляд відео, відштовхнула українку, чим повністю збила її прискорення. У підсумку Наталка, фактично зупинившись, «доходила» четвертою, а на останніх сантиметрах її випередила і швейцарська бігунка.

Виглядало, що був привід подати протест, внаслідок якого у Арзамасової могли відібрати «бронзу», а Наталка могла перейти на четверту позицію. Проте протест після розгляду відхили (судді вирішили, що білоруска відштовхнула Наталку не навмисно). Тож чернівчанка залишається на п’ятій підсумковій позиції. І, звісно, дуже засмученою через випущену з рук медаль саме в «такій боротьбі»… Утім, враховуючи, що до зимового сезону Наталка спеціально не готувалась, 5 місце на чемпіонаті світу, погодьтеся, теж достатньо пристойний результат.

Георгій МАЗУРАШУ, SportBuk.com

800 м (фінал)
1 870 Chanelle Price USAUSA 2:00.09 WL
2 764 Angelika Cichocka POLPOL 2:00.45
3 612 Marina Arzamasova BLRBLR 2:00.79 PB
4 823 Selina Büchel SUISUI 2:01.06
5 838 Nataliia Lupu UKRUKR 2:01.17
6 641 Lenka Masná CZECZE 2:02.46

200 m 27.88 Chanelle Price
400 m 57.73 Chanelle Price
600 m 1:28.91 Chanelle Price

ПЕРЕГЛЯНУТИ ВІДЕО ТА ФОТО

***

Наталія Лупу: Арзамасова не вибачилась, а сказала, що… це я її за руку схопила

Чинна чемпіонка Європи з бігу на 800 м Наталка Лупу, яку 9.03.14 у фіналі чемпіонату світу в Сопоті (Польща) суперниця з Білорусі на фінішній прямій штовхнула і фактично забрала медаль, прокоментувала SportBuk.com цю неприємну ситуацію.

Нагадаємо, що за декілька десятків метрів до фінішу, коли буковинка обганяла Марину Арзамасову, білоруска штовхнула нашу землячку, внаслідок чого Наталка майже зупинилась і завершила дистанцію п’ятою. Хоча було очевидно, що новоселицька чернівчанка реально мала розіграти «срібло» з полячкою Анжелікою Чіхоцькою…

Добравшись в готель, Наталія Лупу через інтернет дала експрес-інтерв’ю SportBuk.com.

Наталко, нескладно здогадатися, як зараз не весело на душі… Чемпіонки теж плачуть?

– Ну, що не весело, – це точно… І погано бачу екран, хоча цибулю зараз не ріжу (сміється – авт.). Але того, що було, вже не зміниш…

Ви вже не раз зустрічалися вже на біговій доріжці з Мариною Арзамасовою, тож точно маєте бути добре знайомими. Напевно, білоруска перепросила після фінішу?

– Нічого вона не перепросила! Ще й примудрилась сказати, що… це я її за руку схопила… В інтернеті вже є відео і фото, на яких добре видно, як все було… Що ж, треба значить швидше бігати, щоби ніхто не заважав. І тоді не треба буде подібні ситуації обговорювати (сміється – авт.).

Про результати протесту швидко дізнались?

– Я швидко залишила манеж, тож навіть не знала, що наші офіційні особи подали протест. Уже в готелі дізнався, що судді протест відхилили.

Президент ФЛАУ Ігор Гоцул повідомив SportBuk.com, що «апеляційне журі переглядало цей епізод кілька разів і не знайшло приводу для дискваліфікації, на жаль!»…

– Я не можу впливати на рішення суддів. Хоча вважаю, що справедливішим в цій ситуації було б віддати бронзову медаль швейцарці, яка випередила мене в останній фінішній клітці.

Можна попросити змоделювати ситуацію навпаки – якби Ви відштовхнули так суперницю на фініші, як повелися би далі? Крім вибачень, можливо, навіть медаль можна було б подарувати після нагородження?..

– Я би не хотіла опинитися в такій ситуації. Треба вигравати і підніматися на п’єдестали своїми силами і гарно, а не штовханиною! Не хочеться на цю тему більше говорити. Скажу лише, що я ніколи так, як Марина, не буду робити! Я за чесний спорт! І я, звісно, хочу бути на найвищих сходинках п’єдесталу пошани, але завдяки чесній боротьбі! Цю сторінку я перевертаю. Життя продовжується. Лише було б все добре вдома, щоби в Україні не було війни!

Наскільки ситуація в Україні впливає на виступи наших спортсменів?

– Не думаю, що це суттєво вплинуло на результат. Звісно, стежимо за ситуацією, переживаємо. Але коли ти виходиш на бігову доріжку або в сектор, концентруєшся вже на іншому. Якщо сказати жартома, то у нашому фіналі на 800 м росіянок не було, так що додаткових «подразників» я не мала (сміється – авт.). А якщо серйозно, то дуже хочеться, щоби російські війська якнайшвидше залишили межі України. І щоби ми всі були здоровими і змогли побудувати нову країну – з чесною, порядною владою і гідним рівнем життя для людей! А інші проблеми вирішаться «в робочому порядку».

Записав Георгій МАЗУРАШУ, SportBuk.com

***

Іван Гешко: Наталка Лупу мала бути мінімум призеркою чемпіонату світу 2014

***

Відео: Наталка Лупу пробилась до фіналу чемпіонату світу і «похуліганила» в Сопоті (фото)

***

Легка атлетика: На чемпіонаті світу 2014 р. Буковина матиме двох представників

***

Відео: Наталка Лупу обігнала героїнь Олімпіади на змаганнях «Русская зима 2014»

***

Відео: Наталка Лупу розпочала сезон-2014 з призового місця в Німеччині

***

Відео: Автобіографічний фільм про Наталку Лупу

***

Європейський Юнацький Олімпійський фестиваль 2003 р. (Париж, Франція), фінал з бігу на 1500 м

ПЕРЕГЛЯНУТИ ВІДЕО (фінал на 1500 м, аматорські зйомки)

***

ПЕРЕГЛЯНУТИ ВІДЕО (інтерв’ю Наталки Лупу після перемоги в Парижі, ОДТРК)