Стрільба з лука: Січенікова – «міліметрова» чемпіонка Європи, Собко боровся за «бронзу»

Чергову нагороду міжнародного ґатунку здобула чернівецька лучниця Лідія Січенікова – цього разу вихованка Олега Осипенка у складі збірної України стала переможницею Чемпіонату Європи в приміщенні у командному виді програми. На Чемпіонаті Європи зі стрільби з лука в приміщенні, який відбувся з 26 лютого по 3 березня 2013 р. упольському місті Жешув, Буковину представляли двоє спортсменів – титулована Лідія Січенікова (03.02.93, «Динамо», ЧТЕІ КНТЕУ, ШВСМ, тренер – Олег Осипенко, офіційний партнер – ДК «Полюс»), яка змагалась серед жінок, та юніор Валентин Собко (6.03.93, ШВСМ, ФСТ «Україна», Віталій Ярмистий). У кваліфікації особистих змагань Лідія Січенікова показала кращий серед українок результат – другий (586 очок), пропустивши вперед лише росіянку Наталію Єрдинієву (587). Але в олімпійському раунді до «медальних розборок» не добралась, поступившись у чвертьфіналі у драматичній боротьбі майбутній срібній призерці Наталії Валєєвій, яка колись виступала за Молдову, а тепер захищає кольори Італії. Натомість українкам пощастило у командному виді програми, де Січенікова і Ко дійшли до фіналу і вирвали перемогу у перестрілці завдяки тому, що вирішальна стріла виявилась на один міліметр ближче до середини мішені, ніж у суперниць з Італії. Загалом, звітний Чемпіонат Європи в приміщенні став для України найвдалішим – наші співвітчизники посіли загальнокомандне перше місце. В активі українців 5 золотих (у т.ч. одне – у командних блочних змаганнях серед юніорів) і одна бронзова (блочний лук, юніорки, команда) нагороди.