ГЕРАСИМЕНКО Ліна Сергіївна

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Заслужений майстер спорту з і стрільби з лука, абсолютна чемпіонка Європи, чемпіонка світу в команді, рекордсменка Олімпійських ігор.

Народилася 29 вересня 1974 року у Хотині Чернівецької області. Але вже через місяць сім’я переїхала до столиці Буковини.

Закінчила чернівецьку СШ №4, кооперативний технікум (правознавство) та юридичний факультет Чернівецького національного університету – з червоним дипломом.

Спортом почала займатися з 2 класу. До 13 років було плавання, а потім басейн закрили, і доля привела до секції стрільби з лука. Перший тренер – Світлана Франко. До вершин спорту дійшла під керівництвом залуженого тренера України Анатолія Єгорова.

На національній арені вперше “засвітилася” бронзовим виступом на юнацькій першості України у Сумах (1991 рік). Там же виконала норматив майстра спорту. Уже через рік виграла індивідуально чотири етапи юніорського Кубку Європи і виконала норматив майстра спорту міжнародного класу, який, щоправда, присвоїли лише 1995 року – після історичної першої командної перемоги збірної України на зимовому чемпіонаті світу в Бірмінгемі (Англія). Звання заслуженого майстра спорту, до речі, теж “знайшло” героїню аж через три роки після особистого тріумфу на літньому чемпіонаті Європи-98 у Франції. Серед інших найвагоміших досягнень – рекорд Олімпійських ігор, який протримався з 1996 року до Афін-2004, рекорди Європи і світу, командні “бронза” зимового чемпіонату світу-97, “срібло” чемпіонату світу-97.

Певний час виступала під прізвищем Павчук.

Нагороджена Орденом “За заслуги” ІІІ ступеню.

З 1998 року – співробітник СБУ.

Історія буковинського спорту в особах (Георгій Мазурашу, SportBuk.com)

Залишити коментар